Fuar Taşıma

Özel etkinlikler ve fuarlar için ihtiyaç duyulan malzemelerin veya fuarda kullanılması gereken ürünlerin nakliye işlemlerinin yapılmasına fuar taşımacılığı denir. Yürütülmesi en hassas lojistik türlerinden biri olan fuar taşımacılığı, şirketlerin dilediği dekorasyon malzemelerini, iş makinelerini ve fuarda tanıtılacak malzemelerin ulaştırılmasından sorumludur. Aynı zamanda fuarda satılacak ürünlerin etkinlik başlamadan önce tam zamanında hazırlanması ve ulaştırılması gereklidir. Türkiye’de her sene düzenli olarak üniversiteler, otomotiv sektörü ve tekstil sektörü gibi farklı alanların, büyük veya küçük işletmelerin düzenlediği fuarlar ve etkinlikler bulunur. Fuarlara ulusal ve uluslararası pek çok firma da dahil olur. Bu sebeple fuar taşımacılığının sektörde oldukça büyük bir yeri vardır.

Fuar Lojistiği Avantajları

Fuarlar, belli süreler kapsamında gerçekleşen etkinliklerdir. Bu nedenle fuar taşımacılığı yapılırken güvenlik kadar zamanlama unsuru da önemli bir hale gelir. Hasarlı, eksik veya hatalı sayılarda ulaştırılan ürünler, ekipmanlar, malzemeler ve araç gereçlerin telafisi bulunmaz. Özellikle uluslararası etkinliklerde bu durum çok daha fazla önem taşır. Kısacası, etkin ve kaliteli bir fuar hizmeti maddi ve manevi kayıplar gibi durumların yaşanmaması için gerekli ve oldukça avantajlıdır.

Bu avantajlar;

• Fuar taşımacılığı, filosu ve araçları bakımından yoğun fuar süreçlerindeki kısıtlı zamanı en avantajlı olacak şekilde değerlendirir.
• Fuar taşımacılığı süresince hiçbir gecikmeye fırsat vermeyen planlı taşımacılık işlemleri,
• Antrepo hizmetleri sayesinde tedariklerin en hızlı şekilde gerçekleşmesi,
• Firmaların etkinlik sürecine göre en az maliyetle en verimli taşımacılık yapılması,
• Sergi, stant, otomotiv, tekstil ve daha pek çok çeşitli alan için hizmet vermesi olarak sıralanabilir.

Bu kapsamda üstün tecrübesi, kalitesi ve uzman ekibi ile Sertrans Logistics edinmiş olduğu bağlantılar ve tecrübeler sayesinde hiçbir aksaklık yaşatmadan en kaliteli şekilde fuar taşımacılığı işlemlerini gerçekleştirir.

Bize Ulaşın
  • Kuriş Kule Cevizli, D-100 Güney Yan yolu No:2 5.Kat D:69 Kartal / İstanbul
  • Fatih Sultan Mehmet Cad. No:1 Söğütlü Tuğra Lojistik Tır Garajı - Akçaabat / Trabzon
  • T +90 216 598 34 34 +90 462 325 00 94
  • E info@tugralojistik.com
Whatsapp